Renginyje gausiai susirinko Klaipėdos universiteto bendruomenės narių, dėstytojų ir studentų. Įsitraukė ir verslo atstovai, rėmėjai bei aktyvūs dialogo partneriai: Klaipėdos universiteto Ateities fondas, AB „Vakarų laivų gamykla“, UAB „Creative Partner“, AB „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“, UAB „Western Baltic Engineering“, UAB „Omega 365 Lithuania“.
„Inžinierių dieną 2025“ atidarė įkvepianti plenarinė sesija, kurioje keturios pažangiausios Klaipėdos įmonės – UAB „Creative Partner“, AB „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“, UAB „Western Baltic Engineering“ ir UAB „Omega 365 Lithuania“ – pristatė ne tik kuriamus pažangius sprendimus, bet ir iššūkius, su kuriais jau dabar susiduria inžinerija. Klaipėdos universiteto partneriai dalijosi įžvalgomis apie dirbtinio intelekto poveikį darbo rinkai, skaitmeninius dvynius, vandenilio technologijas ir išmanųjį projektų valdymą. Klausytojai buvo supažindinti su besikeičiančiomis uostų ir laivų projektavimo praktikomis.
Didelio dėmesio sulaukė interaktyvios studentų edukacinės sistemos, sukurtos pasitelkus dirbtinį intelektą, robotiką ir vaizdo atpažinimo technologijas. Viena iš jų – „Heliocentris“ vandenilio eksperimentinis demonstracinis stendas, skirtas vandenilio ir saulės energijos technologijų tyrinėjimui, stebint energijos virtimą į elektros energiją realiuoju laiku. JTGMF informatikos inžinerijos studentas Andrius Stulgys pademonstravo, kaip robotizuotos rankos, valdomos mini kompiuteriu „Raspberry Pi 5“, savarankiškai atpažįsta ir surenka objektus. Inovatyvių elektros ir automatikos sistemų magistrantas Benas Dumbrauskas pristatė sukurtą ašinio magnetinio srauto elektros variklio prototipą, kuris pasižymi itin aukštu galios tankiu ir galėtų būti taikomas elektriniame transporte be reduktoriaus. Laivybos ir uostų inžinerijos studentas Oleksandr Chervoniak atliko išsamų eksperimentą su YASKAWA MH6 robotu, ieškodamas efektyviausių laivų korpusų suvirinimo parametrų.
Kitą renginio dalį – Tarptautinę mokslinę studentų konferenciją „Ateities inžinerija '25“ – pradėjo dr. Kangiki Lee iš „AVL List GmbH“ (Vokietija), pristatydamas tvarias energijos sprendimų kryptis jūrų sektoriuje. Auditoriją sužavėjo Brian Bartolo (Malta), pristatęs fotovoltinės energijos duomenų valdymo naujoves. Tačiau daugiausia diskusijų sulaukė Jankeeram Logesh Kumar (Mauricijus) pranešimas „AI-Driven Early Detection of Mental Health Risks in Children Using Wearable Monitoring Devices“. Jame buvo pristatyta sistema, skirta vaikų psichinės sveikatos stebėsenai taikant dirbtinį intelektą. JTGMF studentai Saulė Janavičiūtė ir Dominykas Razmadze pristatė kvantinės fizikos ir kriptografijos temą, kurioje įtikinamai sujungė fundamentinį mokslą su praktiniais saugumo klausimais. Indrės Jonušonytės-Samoškienės uostų kompleksinė analizė atskleidė aktualias Baltijos regiono iššūkių ir galimybių tendencijas.
Po akademinės dalies JTGMF studentų atstovybė suorganizavo protmūšį, kuris buvo ne tik žaidimas, bet ir įtempta kova dėl garbės ir prizų. Iš viso rungėsi net 12 komandų. Pirmąją vietą iškovojo Klaipėdos universiteto studentų komanda „Skėčiai“.
„Inžinierių diena 2025“ dar kartą įrodė: kai susitinka mokslas ir pažangios technologijos – gimsta ne tik ateities sprendimai, bet ir formuojasi bendruomenė, kuri juos įgyvendins.