2025 m. birželio 3–6 d. Aberdyno universitete, Škotijoje, vyko 17-asis Tarptautinės etnologijos ir folkloristikos draugijos (SIEF) kongresas, kurio tema – „Unwriting“. Renginyje dalyvavo 1092 mokslininkai iš 54 Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Azijos, Afrikos šalių ir Australijos. Kongresą organizavęs Elphinstone’o etnologijos, folkloro ir etnomuzikologijos institutas sutelkė pasaulio etnologus, folkloristus, antropologus ir kitų susijusių sričių tyrėjus, siekiančius dekonstruoti nusistovėjusias kultūrinius bei visuomeninius naratyvus ir skatinti socialinį teisingumą. Kongreso programa buvo ypač intensyvi ir turininga: nuo mokslinių pranešimų, diskusijų, filmų demonstracijų iki parodų, knygų pristatymų ir pažinties su Aberdyno apylinkių pilimis bei kraštovaizdžiu.
Kongrese dalyvavo Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto mokslininkės – prof. dr. Lina Petrošienė, Etnologijos krypties doktorantės Irma Žąsytienė ir Rasa Balsevičienė. Dr. L. Petrošienė analizavo, kaip Mažosios Lietuvos etnografinio regiono kultūrinės praktikos, anksčiau laikytos uždaromis tradicijomis, tampa viešai prieinamu nematerialiuoju kultūros paveldu ir kaip šis procesas keičia jų statusą bei kultūrinę reikšmę. I. Žąsytienė nagrinėjo Žemaitijos Užgavėnių karnavalo ritualų kaitą šiuolaikiniame kontekste. R. Balsevičienė, pasitelkdama empirinius ir archyvinius duomenis bei skaitmeninius humanitarinių mokslų metodus, permąstė moterų grožio suvokimo naratyvus ir jų kaitą.
Dalyvavimas SIEF2025 kongrese mokslininkėms suteikė galimybę pristatyti Klaipėdos universitete vykdomus tyrimus tarptautinei auditorijai ir užmegzti naujus mokslinius kontaktus, stiprinančius tyrėjų akademinę veiklą.