Šis susitikimas – metų pradžioje Prezidentūroje pasirašytos nacionalinės Lietuvos ir MIT partnerystės sutarties tąsa. Per MIT MISTI programą Lietuva įsitraukia į aukščiausio lygio globalius mokslo tinklus. Klaipėdos universitetas, būdamas vienas iš konsorciumo partnerių, aktyviai prisideda prie šios strateginės partnerystės įgyvendinimo.
„Masačusetso technologijos institutas – vienas stipriausių inovacijų centrų pasaulyje. Todėl bendradarbiavimas su juo nėra vien prestižas – tai ir konkrečios galimybės mūsų mokslininkams bei studentams įsitraukti į tarptautinio lygmens tyrimus, dalytis žiniomis ir kurti sprendimus, reikalingus ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai“, – sako KU mokslo ir inovacijų prorektorė doc. dr. Laura Šaltytė Vaisiauskė.
Sesijoje Klaipėdoje dalyvavo universitetų, mokslo institutų, verslo atstovai bei MIT MISTI Lithuania programų koordinatoriai. Diskusijų metu buvo suformuluotos prioritetinės strateginės teminės sritys, kuriomis institucijos sieks bendradarbiauti su MIT. Klaipėdos universitetas išskyrė šiuos bendradarbiavimo prioritetus: nacionalinį saugumą ir gynybą, gyvybės mokslus bei energetikos transformacijas klimato kaitos poveikio mažinimui.
Konsorciumo dėl MIT Tarptautinių mokslo ir technologijų iniciatyvų programos (MISTI) Lietuvai partneriai yra Klaipėdos, Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Vilniaus ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai, Vilniaus dailės akademija, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras, Lietuvos energetikos institutas, AB „Ignitis grupė“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „Novian“, UAB „Euromonitor International – Eastern Europe“. MIT MISTI Lietuvos konsorciumui vadovauja Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Tai – pirmoji tokio masto partnerystė regione, atverianti Lietuvos mokslui duris į vieną pažangiausių inovacijų ekosistemų pasaulyje.