BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2025 m. Balandžio 28 d.

Klaipėdos universitetas kviečia į „Inžinierių dieną 2025“: ateities profesijų pulsas čia ir dabar

Balandžio 30 d. Klaipėdos universitete (KU Aula Magna, Herkaus Manto g. 90) vyksianti „Inžinierių diena 2025“ kviečia moksleivius, studentus, dėstytojus, verslo ir švietimo bendruomenę bei visus, besidominčius inžinerija, susitikti ten, kur susilieja mokslas, praktika ir ateities sprendimai. Tai renginys, kuriame aptariami darbo rinkos iššūkiai, pristatomos inovacijos, o dalyviai gali praktiškai susipažinti su technologijų pasauliu ir studijų galimybėmis.

Renginys pirmą kartą surengtas 2015 metais, kuomet naujai suformuoto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto (JTGMF) komanda, vadovaujama dekanės doc. dr. Rimos Mickevičienės, inicijavo idėją kurti bendrą šventę. Pirmuosiuose renginiuose dominavo savaitės trukmės veiklų ciklai, o per pastarąjį dešimtmetį „Inžinierių diena“ keitėsi, augo, tapo labiau koncentruota ir stipriau orientuota į šiandienos studento, mokytojo ir būsimojo inžinieriaus poreikius. Dabar tai vienos dienos renginys, kuriame susilieja mokslo, pramonės, švietimo ir jaunimo idėjos.

„Per vienuolika metų renginys nuėjo įspūdingą kelią – nuo akademinių paskaitų savaitės iki stipraus, daugiabriaunio formato, kuris suburia visus – nuo moksleivių iki verslo lyderių. Šiemet jis dar labiau sustiprėjo – turime tiek žodinius, tiek stendinius studentų pranešimus, gyvas diskusijas, inovatyvių įmonių pasidalinimus. Siekiame parodyti, kad inžinerija – tai kūryba, atsakomybė ir drąsa mąstyti plačiau. Tikiuosi, kad dalyviai išsineš ne tik žinias, bet ir įkvėpimą – bent jau norą pabandyti sukurti ką nors naujo ar patobulinti seną“, – sako renginio koordinatorė, KU JTGMF studijų prodekanė doc. dr. Dalia Baziukė.

Renginys atviras visiems – nuo moksleivių iki įmonių atstovų, kuriems rūpi ateities įgūdžiai, inovacijos ir žaliasis proveržis. Programą rasite čia: https://www.ku.lt/uploads/documents/files/Programa_20250416%20(1).pdf

PROGRAMOS ANONSAS

Realūs iššūkiai ir sprendimai iš verslo pasaulio

„Inžinierių dieną 2025“ pradės plenarinė sesija, kurioje patirtimi ir įžvalgomis dalinsis keturios pažangios Klaipėdos įmonės: UAB „Creative Partner“, AB „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ (KVJUD), UAB „Western Baltic Engineering“ (WBE) ir UAB „Omega 365 Lithuania“. Darius Šoparas (Creative Partner) aptars dirbtinio intelekto poveikį darbo rinkai ir nagrinės, kokių įgūdžių prireiks ateities inžinieriams bei kaip verslai jau šiandien ruošiasi šiems pokyčiams. Antanas Markauskas (KVJUD) kalbės apie inovacijas uosto infrastruktūroje: nuo skaitmeninių dvynių taikymo iki proveržio kuriant vandenilio technologijas. Dr. Lukas Norkevičius (WBE) pristatys laivų projektavimo naujoves – nuo klasikinio brėžinio iki dirbtinio intelekto asistuojamų sprendimų. Tuo tarpu Aleksej Širokij (Omega 365) dalinsis praktiniais pavyzdžiais, kaip pažangūs DI pagrįsti projektų valdymo įrankiai padeda efektyvinti procesus didelėse inžinerinėse organizacijose.

„Ši sesija sujungia inžinerines žinias ir realius pokyčius, kurie jau vyksta – tai ne teorija, o gyva ateitis. Moksleivis čia atras įkvėpimą, studentas – ryšį tarp mokslų ir gyvenimo, dėstytojas – idėjų studijų atnaujinimui, o verslo atstovas – galimų kolegų ir bendradarbiavimo partnerių. Kiekvienas po šios sesijos turėtų sau užduoti vieną klausimą: ką galiu padaryti aš, kad būčiau ne stebėtojas, o kūrėjas?“ – sako sesijos

moderatorė, UAB „Vakarų technologiniai sprendimai“ jaunesnioji projektų inžinierė, KU absolventė Lina Janušienė.

Kai verslas kalba atvirai – inžinerija tampa veiksmu, o ne tik teorija. Ateikite ir išgirskite patyrusių praktikų istorijas – tai proga išgirsti ateities pulsą iš pirmų lūpų.

Idėjos, kurios nesibaigia auditorijoje: studentų tyrimai, keičiantys realybę

Tarptautinė studentų mokslinė konferencija „Ateities inžinerija '25“ sukvies būsimus inžinerijos profesionalus pristatyti savo mokslinius tyrimus, praktines įžvalgas ir technologines idėjas. Savo darbus pristatys KU JTGMF magistrantai bei baigiamojo kurso studentai, taip pat tarptautinių studijų dalyviai iš Bangladešo, Mauricijaus, Ukrainos ir Pietų Korėjos. Konferencijoje laukiama net 40 dalyvių, iš jų – 18 studentų pristatys žodinius pranešimus, o 22 – stendinius. Dalis pranešėjų savo tyrimų rezultatus ketina publikuoti moksliniame žurnale Computational Science and Techniques, taip dar tvirčiau žengdami į akademinį pasaulį.

Dalyviai pristatys tarpdisciplininius tyrimus apie atsinaujinančiąją energetiką, dirbtinio intelekto taikymą, robotiką, vartotojų patirtis, inžinerinius iššūkius ir kibernetinį saugumą. Pranešimuose atsiskleis ne tik techniniai sprendimai, bet ir kūrybiškas požiūris į mokslą – nuo UV dezinfekcijos robotų iki AI taikymo vaikų sveikatos tyrimuose. Konferencija siekia ne tik atverti sceną studentų idėjoms, bet ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą, atvirą dialogą tarp studentų, dėstytojų ir verslo atstovų.

„Šių metų konferencija rodo, kad studentai jau ne tik ieško idėjų – jie jas kuria. Džiugu matyti, kaip motyvuoti jauni žmonės įsitraukia į tarpdisciplininius tyrimus ir ryžtasi pristatyti savo darbus platesnei auditorijai. Didelė dalis jų jau mąsto kaip tyrėjai, kuriuos domina ne vien teorija, bet ir tai, kaip jų idėjos gali būti pritaikytos realiame pasaulyje. O tai – svarbus žingsnis į tikrąją inžineriją“, – sako konferencijos kuratorė, KU JTGMF mokslo ir tarptautinių ryšių prodekanė dr. Gintvilė Šimkonienė.

Nepraleiskite progos išgirsti, kaip mokslo idėjos virsta realybe!

Žalieji įgūdžiai: tvarus pasirinkimas ir tavo karjeros stiprybė

Šiais metais į „Inžinierių dienos“ programą darniai įsiliejo ir KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Ekonomikos katedra. Trijų dėstytojų pranešimų ciklas orientuotas į karjeros ir reikalingų įgūdžių formavimą: bus nagrinėjami žaliosios ekonomikos aspektai ir jų ryšys su ateities darbo rinka. Doc. dr. Agnė Šneiderienė kalbės apie tai, kokie įgūdžiai šiandien jau laikomi būtinais ruošiantis darbo rinkos pokyčiams, prof. dr. Daiva Labanauskaitė pasidalins įžvalgomis apie tai, kaip žaliosios paskatos padeda skatinti tvarią elgseną tiek individualiu, tiek organizaciniu lygmeniu. Tuo tarpu prof. dr. Rasa Žilienė pristatys, kaip inovacijos ir tvarumo strategijos veikia verslo pasaulyje, kokią vertę sukuria žaliosios kompetencijos, ir kodėl įmonėms šiandien jau nebeužtenka būti pelningoms – jos turi būti ir atsakingos.

Patyriminėse „Žaliųjų įgūdžių dirbtuvėse“ dalyviai bus kviečiami ieškoti atsakymų į realius verslo iššūkius, siūlant tvarius sprendimus, paremtus logika, kritiniu mąstymu ir supratimu apie poveikį aplinkai.

„Žaliųjų įgūdžių svarba – ne teorinė, o labai praktinė. Įgyvendinant Europos žaliojo kurso strategiją, jau iki 2030 m. bus sukurta daugiau nei 2,5 mln. naujų darbo vietų, o besikeičiantis reguliavimas verčia nuolat mokytis, prisitaikyti ir mąstyti atsakingai. Dirbtuvių metu diskutuosime apie tai, kiek tvarumo reikia, kad produktas būtų patrauklus pirkėjui, bet kartu pelningas verslui. Norisi, kad dalyviai suprastų: kiekvienas mūsų sprendimas daro įtaką. Tai ne tik proga pasidalinti žiniomis, bet ir mokytis vieniems iš kitų, o mums – galimybė pažvelgti į tvarumą kitu kampu“, – sako doc. dr. Agnė Šneiderienė, viena iš sesijos organizatorių.

Ateikite ir įgalinkite save kurti pokytį!

Protas prieš protą apie inžineriją ir tvarumą – kas laimės žaliąją karūną?

Renginio kulminacija taps komandinis protmūšis, kurį tradiciškai organizuoja KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto studentų atstovybė. Smagi, žaisminga, bet tuo pačiu ir azartiška kova kvies susirungti žiniomis apie inžineriją, tvarumą, technologijas ir bendrąsias mokslo temas.

„Šis protmūšis – tai mūsų Inžinierių dienos tradicija. Norisi, kad po intensyvių pranešimų visi galėtų atsipalaiduoti, pabendrauti ir kartu šiek tiek pasivaržyti. Klausimai bus iš įvairių sričių – nuo fizikos iki netikėtų, bet smagių užduočių. Komandas formuosime taip, kad jose būtų ir moksleivių, ir studentų, ir dėstytojų – tai ne varžybos „kas prieš ką“, o bendradarbiavimas ir juoko kupina patirtis. Tikimės, kad visi išeis ne tik su prizais, bet ir su šypsena, naujomis pažintimis ir galbūt net pasakys: valio, inžinerija!“ – sako vienas protmūšio organizatorių, KU studentas Nedas Donauskas.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta