BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2025 m. Liepos 25 d.

Aplinkos ministro vizitas Klaipėdos universitete: dėmesys bendradarbiavimui ir mokslo kuriamai vertei

Liepos 24 d. Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute lankėsi aplinkos ministras Povilas Poderskis su komanda. Vizito metu su universiteto vadovybe ir mokslininkais buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, aktualūs tyrimų projektai bei technologinių sprendimų diegimas, svarbus tiek nacionaliniam aplinkosaugos politikos įgyvendinimui, tiek pažangių inovacijų plėtrai.

Susitikimą pradėjo Klaipėdos universiteto rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko sveikinimas, o diskusijų pagrindu tapo KU mokslininkų vykdomi projektai, kuriuose jau dabar juntama bendrystė su ministerijos kuruojamomis sritimis.

Dr. Tatjana Paulauskienė ir dr. Marija Kataržytė pristatė „InnoAerogel“ projektą, kuriame universiteto mokslininkai vysto inovatyvias jūrinės taršos valymo technologijas, siekia tolesnio bendradarbiavimo su ministerija ir planuoja pakartotinį technologijos testavimą uoste.

Dr. Diana Vaičiūtė pristatė Europos kosmoso agentūros finansuojamą projektą „Žemės stebėjimo Baltijos platforma valstybinėms paslaugoms“, kurio metu KU mokslininkai sukūrė dvi internetines stebėsenos platformas: Vandens kokybės stebėsenos instrumentinę platformą ir Laivų bei jūrinės navigacijos stebėjimo internetinę platformą. Šios sistemos leidžia realiuoju laiku stebėti aplinkos būklę ir jūrinius srautus.

Apie pradėto įgyvendinti projekto Pietinės Baltijos pakrantės biologinė įvairovė – kopų buveinių atkūrimas ir gerosios valdymo praktikos vystymas“ svarbą pasakojo vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Martynas Bučas. Šis projektas skirtas natūralios kopų buveinių būklės atkūrimui. Siekiama sumažinti žmogaus veiklos poveikį jautrioms pakrančių ekosistemoms ir atkurti jų natūralią pusiausvyrą. KU mokslininkai dirba Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Pajūrio regioniniame parke bei kitose saugomose teritorijose, kur didelis rekreacinis krūvis kelia grėsmę kopų stabilumui.

Klaipėdos universiteto indėlį į LIFE projektą „Vanduo“ pristatė dr. Sergejus Suzdalevas. Įgyvendinant šį projektą KU Jūros tyrimų instituto mokslninkai vykdo tyrimus Klaipėdos miesto nuotekų valykloje, siekdami mažinti mikroteršalų, patenkančių į paviršinius vandens telkinius, kiekį bei vertinti pavojingų ir prioritetinių medžiagų koncentracijas nuotekose. KU mokslininkai atlieka tiek esamų, tiek naujai identifikuotų teršalų stebėseną, siekia įvertinti jų poveikį aplinkai ir ieško būdų, kaip šią taršą mažinti. Projekto veiklose taip pat daug dėmesio skiriama visuomenės informavimo veikloms, skatinančioms sąmoningą vartojimą ir aplinkai palankius pasirinkimus, prisidedančius prie geresnės vandens telkinių būklės.

Aplinkos ministras vizito metu pažymėjo, kad ministerijai ypač aktualus taikomasis mokslas – tai, ką galima pritaikyti sprendžiant aplinkosauginius klausimus. Ministras pabrėžė norą stiprinti bendradarbiavimą su mokslininkais ir mato aiškią tolimesnio dialogo kryptį, paremtą KU tyrėjų pristatytais sprendimais, kurie gali tiesiogiai prisidėti prie efektyvesnės aplinkos politikos įgyvendinimo.

Po diskusijų ministrui ir jo komandai buvo pristatytos Jūros tyrimų instituto laboratorijos – tai unikali KU infrastruktūros dalis, atverianti galimybes ne tik mokslo pažangai, bet ir tarpinstituciniam bendradarbiavimui bei praktiniam sprendimų taikymui. Čia vykdomi jūros aplinkos būklės vertinimai, technologiniai bandymai bei kiti tyrimai, aktualūs ne tik mokslui, bet ir valstybės institucijoms, atsakingoms už jūrinių teritorijų valdymą ir taršos kontrolę.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta